Õpileping ja esimesed tegevused

Postitan väikese kokkuvõtte esimestest tegevustest:

 1. Registreeruge Moodle’i kasutajaks (ma ei taha siin registreerumist pikalt lahti hoida, palun tehke seda täna-homme): http://www.hanspoldoja.net/moodle/login/signup.php
 2. Tehke oma magistriõppe jaoks ajaveeb, eelistatult WordPress.com platvormil (Blogger sobib ka, teisi ajaveebiplatvorme meie kursusel kasutatav EduFeedr ei toeta).
 3. Registreerige oma ajaveebi aadress EduFeedr keskkonnas: http://www.edufeedr.net/pg/edufeedr/view_educourse/71541
 4. Kujundage oma ajaveeb oma maitse järgi ning kirjutage enda kohta lühike enesetutvustus blogipostitusena või eraldi lehena.
 5. Lisage oma ajaveebi õpikeskkondade kursuse jaoks eraldi rubriik (ingl category).

Mõelge läbi oma eesmärgid sellel kursusel ning postitage oma ajaveebi õpileping. Õpilepingu (ingl personal learning contract või lihtsalt learning contract) koostamisel soovitan lugeda lehekülge “Mis on õpileping?”.

WordPress ajaveebi puhul pöörake palun tähelepanu kahele erinevale sisutüübile — postitused (ingl post) ja leheküljed (ingl page). Kodutööde esitamise puhul palun kasutada sisutüüpi postitus, kuna neid näidatakse ajalises järjestuses teie blogi avalehel ning tõmmatakse EduFeedrisse. Lehekülg sobib ajalisest struktuurist väljapool paiknevale infole, mis on eraldi menüüs (näiteks enesetutvustus).

Kursuse ülesannete esitamisel palun lisage postituse sisse ka link ülesandele kursuse blogis. Õpilepingu postituses võite linkida sellele postitusele siin.

Palun siduge oma ajaveebis selle kursuse postitused kursuse jaoks loodud rubriigiga (ingl category). Muudan EduFeedris teie ajaveebide aadressid ise ära, et EduFeedr ainult selle kursusega seotud postitusi näitaks.

Ajaveebi seadistamisel palun märkida, et kommentaarid ilmuks ilma eelneva teiepoolse kinnitamiseta nähtavale. Selleks peavad Settings > Arutelu (ingl Settings > Discussion) lehel olema märgistamata valikud Kommentaari peab käsitsi heaks kiitma (ingl Comment must be manually approved) ja peab kommenteerijal olema eelnevalt heakskiidetud kommentaare (ingl Comment author must have a previously approved comment).

Ootan teie õpilepinguid järgmise nädala lõpuks (15.09).

Esimese sisulise teema lugemismaterjalid ja ülesanne tulevad esmaspäeva hommikuks.

34 mõtet “Õpileping ja esimesed tegevused” kohta

 1. Pingback-viide: Õpileping | H-blogi
 2. Pingback-viide: Õpileping – Ülle koolis
 3. Pingback-viide: Õpileping – Mrt koolis
 4. Pingback-viide: Õpileping | kariniajaveeb
 5. Pingback-viide: Õpileping – Marju HT
 6. Pingback-viide: Õpileping – Rene Ajaveeb
 7. Pingback-viide: Õpileping – K.K.Saar
 8. Pingback-viide: Õpileping – Minna blogi
 9. Pingback-viide: Õpileping |
 10. Pingback-viide: Õpileping – Aleksandr T
 11. Pingback-viide: Õpileping – Minu blogi
 12. Pingback-viide: Minust… – Minu blogi

Kommenteerimine on suletud