Õpikeskkonna ülesseadmine ja õpilepingu koostamine

Esimeseks tegevuseks kursusel on õpikeskkonna ülesseadmine ja õpilepingu koostamine:

 1. Registreeruge Moodle’i kasutajaks (spambotide vältimiseks ei taha ma registreerumist pikalt avatuna hoida, palun tehke seda täna-homme): https://opikeskkonnad.ee/moodle/login/signup.php
 2. Tehke oma magistriõppe jaoks ajaveeb WordPress.com platvormil. Kui teil on varasem ajaveeb õpingute või enda portfoolio jaoks, siis võite jätkata selle kasutamist.
 3. Kujundage oma ajaveeb oma maitse järgi kirjutage enda kohta lühike enesetutvustus eraldi lehena (page).
 4. Lisage oma ajaveebi õpikeskkondade kursuse jaoks eraldi rubriik (category).
 5. Mõelge läbi oma eesmärgid sellel kursusel ning postitage oma ajaveebi õpileping. Õpilepingu (ingl personal learning contract või lihtsalt learning contract) koostamisel soovitan lugeda lehekülge “Mis on õpileping?” ja vaadata seal viidatud varasemate aastate näiteid. Siduge õpileping kursuse jaoks tehtud rubriigiga.
 6. Registreerige oma ajaveebi aadress EduFeedr keskkonnas: http://www.edufeedr.net/pg/edufeedr/join/71547

Võimalusel palun EduFeedr keskkonda lisada oma ajaveebi aadress koos õpikeskkondade kursuse rubriigi nimega. Üldjuhul on rubriigi nimega aadress kujul https://minuajaveeb.wordpress.com/category/opikeskkonnad-ja-vorgustatud-ope/

Enamiku WordPress kujundusteemade puhul kuvatakse postituse lehel postituse juures ka rubriigi nime, mis töötab lingina rubriigi lehele. Rubriigi lehe aadress ongi EduFeedr keskkonnas registreerimiseks sobiv link. Nende puhul, kes registreerivad ajaveebi EduFeedris ilma rubriigi aadressita, saan ma rubriigi aadressi käsitsi lisada. Õppijatel endil EduFeedris kasutajakontot pole, nii et ajaveebi aadressi lisamise järel te ise seda muuta ei saa. Muutmisvajaduse korral andke palun minule märku.

2014. aastal salvestasin ma ka WordPressi haldusliidese kasutamise kohta lühikese õpetusvideo. Postituste ja lehekülgede toimetamise vaade ning linkide haldamine on videoga võrreldes praeguseks oluliselt muutunud, kuid muud videos selgitatud põhimõtted peavad ka praegu paika.

Järgmises kontakttunnis juhendan teid mõningate WordPressi seadistuse detailide osas edasi.

33 mõtet “Õpikeskkonna ülesseadmine ja õpilepingu koostamine” kohta

 1. Pingback-viide: Õpileping – Karmo Lugima
 2. Pingback-viide: Õpileping – mahtra
 3. Pingback-viide: Õpileping – IFOP22
 4. Pingback-viide: Õpileping – marju kalda
 5. Pingback-viide: Õpileping – Monika B
 6. Pingback-viide: Õpileping – Blogi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga