Õpikeskkondade ja õpivõrgustike kursus alustab!

Teretulemast Tallinna Ülikooli Informaatika Instituudi kursusele “Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud”. See kursus on spetsiaalselt kokku pandud meie uue haridustehnoloogia magistriõppekava jaoks ning toimub sel aastal esimest korda. Kursuse on ette valmistanud Tallinna Ülikooli Haridustehnoloogia keskuse teadurid Terje Väljataga ja Hans Põldoja. Praeguse seisuga on TLÜ õpiinfosüsteemi kaudu kursusele registreerunud juba 29 osalejat.

Kursus on üles ehitatud selliselt, et iga kursusel osaleja loob oma personaalse õpikeskkonna, mille keskseks osaks on ajaveeb. Iga nädala alguses postitame me kursuse ajaveebi uue nädala lugemismaterjalid ja/või ülesanded, mille põhjal peate nädala lõpuks oma ajaveebi sissekande tegema. Lisaks oma ajaveebi pidamisele peaksite jälgima ka oma kursusekaaslaste ajaveebe ning nende kodutöödele vajadusel tagasisidet andma.

Teiseks selle kursuse eripäraks on see, et tegemist on avatud kursusega. Kursusega võib liituda, teie tegemisi jälgida ja kommenteerida iga huviline. Oleme selliseid avatud kursuseid katsetanud juba paar aastat ning meie kogemusel võivad sellised oma huvist liitunud osalejad olla väga motiveeritud kursusel osalema. Proovime anda vabatahtlikele osalejatele täpselt samaväärset tagasisidet, nagu saavad ametlikult kursusel osalejad. Ainsa erinevusena ei saa vabatahtlikud kursuse lõpul ainepunkte.

Mujal maailmas on selliseid avatud kursuseid viimastel aastatel aina enam läbi viima hakatud ning need võivad päris suureks kasvada. Näiteks just sel nädalal algas kursus Personal Learning Environments, Networks, and Knowledge 2010, kuhu on registreerunud üle 1200 osaleja.

Kui teil veel oma ajaveebi ei ole, siis saate selle luua Blogger või WordPress.com keskkonnas. Kui teil juba on ajaveeb, siis võib olla hea mõte luua selle kursuse jaoks eraldi ajaveeb, kuna teil tuleb päris palju kursusega seotud postitusi. Ajaveebide jälgimise lihtsustamiseks kasutame me EduFeedr keskkonda. Selleks palume teil kõigil registreerida oma ajaveeb sellel aadressil: http://www.edufeedr.net/pg/edufeedr/join/26

Kursusega seotud info tähistamiseks erinevates veebikeskkondades palume kasutada märksõna opikeskkonnad (Twitteris #opikeskkonnad).

Kursuse detailne ajakava asub Vikiülikoolis. Esimese nädala ülesanded postitame eraldi sissekandega. Edukat kursust ja päikeselist sügist teile kõigile!