30. oktoobri kontaktpäev

Sel laupäeval 30. oktoobril toimub meie kursuse teine kontaktpäev. Kontaktpäeva jaoks on meil kavas järgmised tegevused:

 • Arutame teie postitustest välja tulnud huvitavamaid teemasid ja probleeme. Selle jaoks oleme valinud välja terve rea teie postitusi.
 • Vastame tekkinud küsimustele. Esimeste nädalate teemade põhjal tekkinud küsimused võite jätta ka selle postituse kommentaaridesse või saata meile e-maili peale.
 • Räägime rühmatöödest ning anname teile aega rühmatöö gruppide moodustamiseks ning esialgsete teemade väljamõtlemiseks.

Rühma sobivaks suuruseks on 3 inimest ning rühmas võiksid olla esindatud erinevad oskused ja taustad. Hea oleks, kui igas rühmas oleks nii üks tegevõpetaja kui ka üks õpikeskkondade ja Veeb 2.0 vahendite tehniliste võimalustega paremini kursis olev inimene.

Meie nägemuses võiksid rühmatöö teemad olla järgmist tüüpi:

 • Mingi uudse e-õppe vahendi kontseptuaalne disain. See võib olla kas mingi eraldiseisev väike Veeb 2.0 vahend, lisamoodul mingile õpikeskkonnale (näiteks Moodle’ile) vms. Probleeme võite otsida näiteks sotsiaalse meedia vahendite puuduste hulgast. Kursuse lõpuks valmivad teil selle vahendi kasutamist kirjeldavad stsenaariumid ning mõned paberprototüübid, mis selle vahendi väljanägemist kirjeldavad. Stsenaariumidepõhine disain ja prototüüpimine 10. ja 11. nädala teemaks. Umbes sellise kursusetööna valmisid ka EduFeedri kasutusstsenaariumid.
 • Mingi uudne viis erinevate Veeb 2.0 vahendite kasutamisel õpikeskkonnana. Seda tüüpi teemade puhul ootame me, et te need keskkonnad kuidagi praktilisel viisil kokku ühendaks (RSS, märksõnade, vistutamise jne abil). Üks hea lahenduseta probleem on näiteks privaatse info (hinnete) edastamine avatud õpikeskkonnas.

Teema ja rühmakaaslaste peale võiksite juba enne laupäeva natuke mõelda. Rühmatöö teemat valides võiksite jälgida, et see haakuks rohkem õpikeskkondade kui digitaalsete õppematerjalide teemaga. Digitaalsete õppematerjalide kohta tuleb kevadel eraldi kursus.

Pärast meie kontaktundi toimub haridustehnoloogia magistrantide kohtumine haridustehnoloogia keskuse rahvaga. Sellel kohtumisel tutvustame teile meie uurimissuundi ning võimalikke magistritööde teemasid.

Kohtumiseni!

7 mõtet “30. oktoobri kontaktpäev” kohta

 1. Tere,

  Jätan siia kommentaari, et ennast mõne grupi liikmeks pakkuda 🙂 Ma ei saa kontakttundidel osaleda, kuid olen vastutustundlik ja töökas kaaslane interneti teel.

  Kogemustest ja taustast:
  * Tavapärase õpetaja kogemus puudub (st. olen töötanud tantsuõpetajana tantsukoolides :))
  * Varasem hariduslik taust on Äriinfotehnoloogia (rõhuasetusega süsteemianalüüsile mitte programmeerimisele), seega võiksin ennast reklaamida tehniliste oskuste poolest, aga samas tundub, et õppevahendite osas on enamik kursusekaaslasi väga suurte kogemustega.
  * Teise aasta IMKE tudengina, kogemused kasutajaliidese disaini ja paberprototüüpide osas (internetis vist paberiga palju ei tee, kui ma just oma paberitest pildikesi ei saada..)

  Mõnusat kontakttundi teile! 🙂
  Maarja

  1. Mina ei saa samuti täna kahjuks kontakttunnil osaleda, kuid õnneks oleme Maarja ja Argoga juba grupi moodustanud. Loodetavasti saan skype kaudu Argolt infot, mis teil seal teoksil. Kogemused prototüüpimisega on ka olemas, seega loodetavasti tulevad need järgmisel korral kasuks.
   Kena kontakttundi teile,
   Maibritt.

 2. Elyna ja Kersti (multimeedium ja õpisüsteemid II aasta) on üks tiim ja otsivad 1 liiget juurde 🙂

 3. Tervitused kõigile! Ma olen praegu Mozilla Drumbeat konverentsil ning kuulsin väga huvitavat ettekannet selle kohta, kuidas üks UBC õppejõud oma kursusel üliõpilastega Wikipedia artikleid kirjutas. Sellega seoses tekkis mõte, et üks rühm võiks kaardistada ära, millised meie kursuse teemad vajavad eestikeelset artiklit (õpihaldussüsteem, personaalne õpikeskkond, jne), millised artiklid nendel teemadel on ingliskeelses Wikipedias olemas, mida annab tõlkida jne. Rühmatöö tulemuseks oleks siis lühikesed eestikeelsed artiklid kõigi oluliste teemade kohta.

  Ühtlasi kutsun kõiki üles ilmutama aktiivsust rühmade moodustamisel ning loomingulisust teemade leidmisel 🙂

 4. Meie rühmatöö teema: „Digifotograafia“. Osalejad: Julia Raštinskaja, Julia Kjahrenova, Julia Gluškova, Ilja Schmidt. Kavatseme teha rühmatööd weebly.com keskkonna alusel.

Kommenteerimine on suletud