Mõned märkused ja soovitused

Ma sain täna instituudist nimekirja kõigist, kes õpikeskkondade ja õpivõrgustike kursusele registreerunud. Kokku on meil sel aastal 17 registreerunud magistranti. Saadan kõigile registreerunutele e-maili teel veelkord teate kursuse alguse kohta.

Kirjutan siia teile mõned märkused ja soovitused seoses kursusega:

  • Enesetutvustused ja ootused kursuse suhtes. Tore oleks teie ajaveebidest leida ka lühikesed enesetutvustused ning esimese teema postitusest ootused kursuse suhtes. Kui te kasutate WordPress ajaveebi, siis on hea teha enesetutvustus eraldi lehena (vt näiteks Veronika enesetutvustust eelmisest aastast).
  • Kursuse jälgimine. Kursuse jälgimiseks soovitame me regulaarselt külastada EduFeedr avalehte. Seal on näha viimased postitused ja kommentaarid kursuselt (need uuenevad kord tunnis). On ka võimalus postitusi ja kommentaare omale RSS vahendusel tellida, aga selle kohta kirjutan ma täpsemalt siis, kui kõik on oma ajaveebid kursusele registreerinud.
  • Kodutööde maht ja ajakava. Kodutööde tähtajad hakkavad siin kursusel olema iga 2 nädala tagant, selle nädala pühapäeval kui tunde ei ole. Iseseisvaks tööks on arvestatud 46 tundi, nii et iga teema peale kulub ca 6 tundi. See töö maht peaks tulema kokku nii teie postitusest (mis lisaks eelnevale kogemusele näitab tööd kirjandusega) kui teiste postituste kommenteerimisest.
  • Kodutööde postitamine. Palun postitage oma kodutöö siis, kui see on valmis. Kursust on lihtsam jälgida, kui siin ei ole poolikuid postitusi ning postitusi hiljem ei muudeta (va kirjavigade või katkiste linkide parandamine). Kui tahate oma teemakäsitlust täiendada, siis võite teha seda kommentaaride all või uue postitusena.
  • Viitamine. Me ootame teie postitustest ka viiteid kirjandusallikatele, mida olete selle koostamisel kasutanud. Lühidalt on viitamisest kirjutatud õppekava koduleheküljel. Eestikeelne APA6 viitamissüsteemi lühikokkuvõte on meil hetkel koostamisel, seni soovitame lähtuda ingliskeelsest APA6 viitamissüsteemi lühikokkuvõttest.
  • Kodutööde sidumine ülesannetega. EduFeedri progressi leheküljel (vt näidet eelmisest aastast) näidatakse teie postitusi helesiniste ja tumesiniste kastikestena. Helesinine kastike tähendab seda, et te olete vastava kodutöö perioodil oma ajaveebi midagi postitanud. Tumesinine kastike tähendab sellist postitust, kuhu te olete lisanud lingi kursuse ajaveebis olevale ülesandele. Me loeme ja arvestame teie postitusi igal juhul, aga ülesandega linkimine muudab kursuse jälgimise natuke mugavamaks.

Kui teil tekkib probleeme või küsimusi, siis palun võtke Terje või minuga ühendust ning me aitame teid kindlasti.