Õpileping ja esimesed tegevused

Postitan väikese kokkuvõtte esimestest tegevustest:

 1. Registreeruge Moodle’i kasutajaks (ma ei taha siin registreerumist pikalt lahti hoida, palun tehke seda täna kui veel tegemata): http://www.hanspoldoja.net/moodle/login/signup.php
 2. Tehke oma magistriõppe jaoks ajaveeb, eelistatult WordPress.com platvormil.
 3. Registreerige oma ajaveebi aadress EduFeedr keskkonnas: http://www.edufeedr.net/pg/edufeedr/view_educourse/71543
 4. Kujundage oma ajaveeb oma maitse järgi ning kirjutage enda kohta lühike enesetutvustus blogipostitusena või eraldi lehena.
 5. Lisage oma ajaveebi õpikeskkondade kursuse jaoks eraldi rubriik (ingl category).

Mõelge läbi oma eesmärgid sellel kursusel ning postitage oma ajaveebi õpileping. Õpilepingu (ingl personal learning contract või lihtsalt learning contract) koostamisel soovitan lugeda lehekülge “Mis on õpileping?”. Ootan teie õpilepinguid esimese nädala lõpuks (13.09).

WordPress ajaveebi puhul pöörake palun tähelepanu kahele erinevale sisutüübile — postitused (ingl post) ja leheküljed (ingl page). Kodutööde esitamise puhul palun kasutada sisutüüpi postitus, kuna neid näidatakse ajalises järjestuses teie blogi avalehel ning tõmmatakse EduFeedrisse. Lehekülg sobib ajalisest struktuurist väljapool paiknevale infole, mis on eraldi menüüs (näiteks enesetutvustus).

Kursuse ülesannete esitamisel palun lisage postituse sisse ka link ülesandele kursuse blogis. Õpilepingu postituses võite linkida sellele postitusele siin.

Palun siduge oma ajaveebis selle kursuse postitused kursuse jaoks loodud rubriigiga (ingl category). Muudan EduFeedris teie ajaveebide aadressid ise ära, et EduFeedr ainult selle kursusega seotud postitusi näitaks.

Ajaveebi seadistamisel palun märkida, et kommentaarid ilmuks ilma eelneva teiepoolse kinnitamiseta nähtavale. Selleks peavad Seaded > Arutelu (ingl Settings > Discussion) lehel olema märgistamata valikud Kommentaari peab käsitsi heaks kiitma (ingl Comment must be manually approved) ja peab kommenteerijal olema eelnevalt heakskiidetud kommentaare (ingl Comment author must have a previously approved comment).

WordPressi kasutamise kohta olen ma mõned aastad tagasi salvestanud ühe ekraanivideo. Mõned asjad WordPress haldusliideses on muutunud, kuid põhimõtted on samaks jäänud.

https://www.youtube.com/watch?v=U_h2TuWghYk

 

Esimese sisulise teema lugemismaterjalid ja ülesanne tulevad ka tänase jooksul.

32 mõtet “Õpileping ja esimesed tegevused” kohta

 1. Pingback-viide: Õpileping – OLLEBLOGI
 2. Pingback-viide: Õpileping – MS õpingud
 3. Pingback-viide: Õpileping | Gerli Härm
 4. Pingback-viide: Õpileping – Digi_Tegu
 5. Pingback-viide: Õpileping
 6. Pingback-viide: Õpileping – Õpingud
 7. Pingback-viide: Õpileping – kallasmark
 8. Pingback-viide: Reflektsioon ja kokkuvõte
 9. Pingback-viide: Õpileping | AJAVEEB

Kommenteerimine on suletud