Tehnoloogiate ja standardite teema kokkuvõte

Suuremal osal teist on praeguseks neljanda teema postitus tehtud, nii et teen sellest teemast kokkuvõtte. Sel korral olid enamikul suhteliselt põhjalikud postitused, aga eraldi tõstaksin ma esile Ivari ja Kerttu postitused. Ivar võttis oma postituses hästi kokku standardite olulisuse:

“Alates selle kursuse algusest on mind pidevalt häirinud olukord, kus erinevaid õpikeskkondasid on tohutult palju. Kõik on nad keskendunud oma nišile ja kahtlemata nad täidavad seda väga hästi. Suured ja võimekad süsteemid, mis püüavad kõike teha, on jälle keerukad monstrumid, mis on kasutajale ebamubavad ja frustreerivad. Kõikide nende erinevate “nišitoodete” haldamine on kasutajale suur katsumus ning väljakutse ja paneb proovile kõik tema digipädevused. Kuidas seda olukorda paremaks muuta? Lahendus on panna need “nišitooted” omavahel suhtlema ja tekitada kasutajale “kontrollpult”, kus ta saaks kõike jälgida ning juhtida. Just see ongi minu meelest standardiseeritud tehnoloogiate eesmärk.”

Kerttu lähenes teemale laiemalt ja võttis kokku, milliseid Top 100 Tools For Learning 2015 edetabeli vahendeid ta on kasutanud.

Kolmest selle teema “kohustuslikust” vahendist andsid peaaegu kõik positiivset tagasisidet Feedly kohta. Tore, et leidsite endale kasuliku vahendi. Feedly ühe puudusena tõi Pirje välja, et see ei saada uute blogipostituste korral telefonile automaatseid teateid. Selle puuduse vastu aitab IFTTT abil vastava retsepti koostamine (või ühe valmis retsepti kasutamine). IFTTT kohta pakkusite te mitmeid praktilisi retsepte nagu telefoni vaikseks panemine asukoha põhjal (Gätlin), huvitava Pinterest kaudu leidud lingi põhjal WordPress postituse tegemine (Anneli M.) ja e-maili manuste salvestamine Google Drive pilveteenusesse (Anneli T.).

Twitteri suhtes olid paljud teie hulgast skeptilisemad. Ühelt poolt ei näinud te otsest vajadust seal “säutsumise” järele, teiseltpoolt kritiseerisite seda, et Twitter ei võimalda RSS vooge tellida.

Mõned minu jaoks uued teenused-vahendid, mis ma teie postitustest välja noppisin:

  • Ivar soovitas Twitteri kasutaja kohta RSS voo tellimiseks TwitRSS.me teenust;
  • Pirje mainis Fibaro nutika kodu seadmeid (mida annab ka IFTTT teenusega siduda);
  • Dagne soovitas tekstiga joonistamise vahendit Texter;
  • Signe mainis Netvibes automatiseerimisvahendit Potions (umbes midagi sellist nagu IFTTT).

Selle kokkuvõtte lõpetuseks tooks veel ühe tsitaadi Ivari postitusest:

“Kõigi nende tehnoloogiate rakendatavust saab hästi hinnata lihtsa testiga: kui pärast esimest entusiasmi (või sundi) kolivad need funktsioonid tagasi sinna, kus nad alguses olid (tihti Facebook’is ja Google’s), siis tõenäoliselt ei olnud teenus kasutajasõbralik ja rakendatav.”

PS. Üks tähelepanek veel: selle teema juures olid teie postituste all ainult minu kommentaarid…