18. novembri kontakttunni kokkuvõte

Postitan teile väikese kokkuvõtte kontakttunnist. Lisaks nutirakenduste ratta tutvustamisele puudutasime me järgmiseid teemasid:

  • magistritöö teemade valimine (veebruaris–märtsis) ja Tallinna Haridusameti poolt välja pakutud teemad;
  • SCORM ja LTI kasutamine õpihaldussüsteemide juures Moodle’i näitel;
  • kogemused õpihaldussüsteemidega;
  • mõned teie postitustest välja toodud mõtted.

SCORM (ingl Shareable Content Object Reference Model) on standard õppematerjalide esitamiseks sisupakettidena erinevate SCORM-toega õpihaldussüsteemide kaudu. SCORM sisupakett on kindla struktuuriga ZIP fail, kuhu on pakitud kõik õpiobjektis kasutatud tekstid, pildid, meediafailid ja interaktiivsed komponendid. Lisaks nendele on sisupaketis olemas fail imsmanifest.xml, mis kirjeldab ära paketi sisu ja materjalide esitamise järjekorra. SCORM pakettide loomiseks mõeldud kommertsrakendused (nt Lectora Inspire, Articulate Storyline, jmt) on suhteliselt kallid ning tasuta rakendused (Udutu, eXe Learning, Xerte Online Toolkits) pole just kõige kasutajasõbralikumad. Tunnis demonstreerisin Udutu ja LearningApps abil loodud SCORM paketi laadimist Moodle’isse.

Teine demonstreeritud tehnoloogia on LTI (ingl Learning Tools Interoperability), mis võimaldab erinevaid väliseid vahendeid õpihaldusüsteemi sisse integreerida. Suurt valikut LTI rakendusi pakub EduAppCenter.com. Tunnis demonstreerisin GeoGebra Graphing Calculator integreerimist Moodle’isse.

Mõlemast tehnoloogiast saab täpsemalt lugeda-katsetada kevadel toimuval digitaalse õppevara kursusel.